torsdag 30 jun 2016 kl 13:45

Viasat filmar på Mosjö

Idag torsdag 30 juni spelar vi in en ny reklamfilm som kommer visas på Viasat Golf-kanalen i höst.

Nyhetsbild

Sedan några år tillbaka har klubben ett samarbete med Viasat Golf, som innebär att vi lämnar greenfee rabatt till innehavare av Viasat Golf-kortet. Erbjudandet gäller endast på Mosjöbanan.

På kanalen presenteras samarbetsbanorna genom trevliga golffilmer som visas regelbundet. Du kanske sett inslaget med klubbens film rulla förbi i tv-rutan vid något tillfälle. Produktionen görs om vart tredje år och idag var det alltså dags, vädrets makter var hyfsat med oss och solen tittade faktiskt fram några gånger under

Två trevliga killar, reportern Björn Hedman och fotografen Petter Sand ägnade en hel dag åt filmning och fotografering. Vi vill passa på att tacka våra medlemmar, Carina och Torbjörn Hall som svingade klubborna och berättade om deras upplevelse av Mosjöbanan.

Håll utkik - vi kommer publicera filmen här på sidan när den är klar!