Artikelbild
måndag 14 mar 2016 kl 15:51

Snart startar våra nybörjarkurser

Nu är det hög tid att anmäla sig till vårens nybörjarutbildningar! Den första startar redan 14 april på Gustavsviksanläggningen.

Vi genomför nybörjarkurser "Grönt kort" för både juniorer och seniorer, samtliga kopplade till förmånliga medlemspaket om du så önskar.

För dig gom är ny inom golfen erbjuder vi också ett varierat aktivitetsprogram för att du lättare ska komma in i spelet och känna dig välkommen i klubben. Vi planerar bland annat att bjuda in till informationskvällar, där vår klubbchef berättar mer om vår verksamhet. Du är även välkommen till riktade tränings- och speldagar tillsammans med våra tränare. Under dessa aktiviteter får du dessutom möta klubbens faddrar som gärna stöttar dig i spelet på banan.

För mer information om våra nybörjarpaket och anmälan, klicka här. Självklart kan du även välja att genomföra kursen privat.

 

Välkommen till en spännande säsong hos oss!