Seniorernas Vårupptakt
Vi hälsar alla damer och herrar välkomna till Vårupptakt 25 mars...

Du som är medlem är varmt välkommen till en inspirerande Vårträff där du får möjlighet att knyta bekantskap med både gamla och nya golfkompisar. Samtidigt passar vi på att berätta om vad som är på gång inför utomhussäsongen 2015.
Onsdag 25 mars kl. 10.00
Klubbhuset Mosjö
Den 25 mars är det Våffeldagen och vi förbereder med mycket våffelsmet...
Dagens erbjudande: Våffla och kaffe 30 kr
Vår klubbchef Annica Lundström är inbjuden för att berätta om hennes uppdrag på SGF, Vision 50/50 men också om annat aktuellt inför säsongstarten.
Till dig som är ny i klubben - missa inte detta gyllene tillfälle att träffa klubbkompisar och få information om den fantastiskka verksamhet som erbjuds inom Seniorsektionen.
Träffen brukar vara uppskattad och locka många deltagare och vi hoppas på rekord i år. Anmäl gärna ditt deltagande till susanne.ljungblad@orebrogolf.se
Varmt välkommen!
Christer Johansson och Leif Edström
Seniorkommittén