Fadderverksamhet

Artikelbild

Vi vill att du som är ny i klubben ska känna dig välkommen hos oss och få en bra start på medlemsskapet.

Då krävs inte bara fina anläggningar, utan även en verksamhet som är attraktiv och inkluderande. Klubbkänslan och möjligheten att träffa nya spelkamrater är minst lika viktig. Vår ambition är att skapa flera vägar för dig som är ny att komma in i spelet och klubblivet.

Faddrar: Vi har skapat ett nätverk av medlemmar som gärna ställer upp och hjälper dig. Tveka inte att höra av dig till någon av våra faddrar om du vill spela en fadderrunda eller liknande.

Spelkvällar för nya golfare: Kom igång med golfspelet, träffa andra nya inom golfen och prova olika spelformer. Med start den 8 maj på Guldkundsbanan spelar vi 9 hål. Under sommaren fortsätter vi på de stora banorna. Anmälan till jenni.sterner@orebrogolf.se senast måndagar kl 12.00. Läs inbjudanPDF.

Medlemsaktiviteter: Våra tränare ordnar flera riktade tränings- och speldagar som hjälper dig att utveckla ditt spel och träffa andra golfare. Se vårt breda aktivitetsprogram Bättre golf för alla-hela livetPDF.

Välkommen till oss!

Kontaktlista faddrar

Namn

Telefon

Epost

Tord Lindholm

070-2572724, 019-182295

Tord.lindholm@comhem.se

Lars-Ove Andersson

076-1858433

lars.ove.andersson@outlook.com

Åke Holt

073-0267889

ake@holt.se

Sören Rudin

070-3380986

soru@comhem.se

Irena Otto

070-5687937

Otto.irena@gmail.com

Lars Persson

070-3186496

Perssol55@gmail.com

Eva-Lena Odén

070-7658966

evalenaoden@comhem.se

Anneli Schöldborg

070-4605547

Anneli.scholdborg@gmail.com

Sara Härdig

070-9815560

sarahardig@outlook.com

Christina Sundkvist

0732-002646

Ch.sundkvist@gmail.com

Ann-Louise Hedlund

070-6443503

Hedlund304@gmail.com

Claus-Göran Hjelm

0706-176342

cg.hjelm@gmail.com

Björn Nordh


bnordh@hotmail.com

Monica Käck

070-4156086


Eric Lindquist


eric.m.lindquist@gmail.com

Kerstin Larsson

0702-294187

kerstinl@telia.com

Rose-Marie Silferin

070-3370009

rsilfverin@hotmail.com

Ingegerd Molin

070-2409468

ingegerdmolin1948@gmail.com

Kenth Kronwall

070-3122129

kenth.kronwall@telia.com

Agneta Waldenström

019-332073

agneta54@hotmail.com

Eli Schill

076-0253163

eli.schill@icloud.com

Arne Andersén

070-5911378

l_a@telia.com

Ann Bergström

070-1707536

a.bergstrm@yahoo.se

Lennart Bergqvist

070-6427140

lb.berga@telia.com